
Maak kennis met TX Projects – een krachtig kunstcollectief dat textiel tot leven brengt
TX Projects is een veelzijdig kunstcollectief bestaande uit vier beeldend kunstenaars, Anne Marijke Spijkerboer, Astrid Oosterhuis, Noëlle van der Hagen en Wiea van der Zwan. Wat hen verbindt, is hun gedeelde enthousiasme voor textiel én hun nieuwsgierigheid naar vorm, materiaal en techniek.
Als collectief werken zij zowel in twee als drie dimensies, waarbij mixed media en een rijke variatie aan textiele materialen en technieken en creatieve groei centraal staan. De kunstenaars ontmoeten elkaar regelmatig in een inspirerende intervisievorm: ze geven feedback, dagen elkaar uit met opdrachten en tillen zo samen hun werk naar een hoger niveau.
Met een scherp oog voor kwaliteit, inhoud en experiment, blijft TX Projects vernieuwen, verdiepen en verrassen. Ontdek de wereld van textielkunst door hun unieke, gezamenlijke blik.
Noëlle van der Hagen
Beeldend kunstenaar
Licht, kleur en glans — samen hebben ze de kracht om te verwonderen. Noëlle van der Hagen speelt met deze elementen in haar werk en nodigt de kijker uit een ander perspectief te ontdekken.
Haar abstracte sculpturen, gemaakt van glanzend, kleurrijk en transparant organza, vangen het licht op een verrassende manier en veranderen voortdurend van uitstraling – afhankelijk van waar je staat, hoe je kijkt, en hoe het licht valt.
Noëlle heeft haar atelier aan de Koornmarkt in Delft.
https://www.noellevanderhagen.nl
06 55 83 04 40
Anne Marijke Spijkerboer
Beeldend kunstenaar
Anne Marijke maakt vouwboeken in mixed media techniek, vooral met textiel en papier. Om zich te oriënteren op wat ze wil maken tekent ze veel. Het gaat haar om lange, horizontale formaten, om de vergrijsde Nederlandse kleuren van het landschap, om rust en ruimte.
Haar thema’s zijn skylines, vergezichten over weilanden en de Noordzeekust. Ze appliceert en borduurt, met de hand en met de naaimachine, gebruikt verschillende soorten verf voor de ondergrond en verwerkt van allerlei dat ze van straat raapt, zoals bliklipjes, schroeven, gespen, plat gelopen metaaltjes van champagneflessen en flessendoppen. De verten in haar werk zijn niet geïdealiseerd, maar getuigen van een omgeving in een vol land.
Wiea van der Zwan-Oosting
Beeldend kunstenaar
Wiea werkt met textiel, gecombineerd met andere materialen. Dat kan zijn steen, hout, papier, afval-materiaal etc. Haar inspiratie haalt ze uit foto’s/plaatjes. Ze raakt vooral geïnspireerd door vormen, lijnen en kleur. Kleur is ook heel belangrijk in haar werk.
Experimenteren met materiaal doet ze ook vaak. Dit kan tot hele verrassende resultaten leiden. Er is nog veel te leren over materiaal, wat kun je er mee doen en wat niet.
Wieaoosting@hotmail.com
Ww: wiea-textile-art.com
Instagram: wiea.textile.art
Astrid Oosterhuis
Beeldend kunstenaar
Astrid Oosterhuis is dit in de loop van haar leven gaan ontdekken en nog iedere dag geboeid door de veelzijdigheid hiervan. Aanvankelijk vooral met geweven stoffen maar nadat ze wol heeft ontdekt, is dat haar favoriete materiaal.
Ze vervilt het tot abstracte wandobjecten of sculpturen die gaan over haar fascinatie voor groei, ontwikkeling en verval..… ons bestaan.
www.astridoosterhuis.art
0643271515